Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

64. Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu

8 mar, 2023Aukcje sztuki

Innowacyjne, pełne ekspresji, odważne – tymi słowami można opisać polskie, młode malarstwo. Młodzi artyści i artystki coraz chętniej nawiązują współpracę z domami aukcyjnymi i galeriami, coraz szybciej zaczynają swoją przygodę na rynku sztuki. Pragną tworzyć, ale również zasilać kolekcje, domy i mieszkania swoimi dziełami. Aukcje sztuki to świetna okazja, aby wesprzeć twórców i twórczynie – przede wszystkim poprzez nabywanie ich prac. Polski rynek sztuki bardzo szybko się rozwija, a kolekcjonerzy i kolekcjonerki coraz śmielej inwestują w młode, wschodzące gwiazdy polskiej sztuki współczesnej. Nadchodząca 64. Aukcja Sztuki Współczesnej organizowana przez Galerię i Dom Aukcyjny DNA to idealne wydarzenie, aby rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem obrazów i wspieraniem młodego pokolenia artystów i artystek. 

64. Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu to pierwsza  pierwsza w tym roku Aukcja Sztuki Współczesnej organizowana przez Galerię i Dom Aukcyjny DNA oraz pierwsza w tym roku, która odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Galerii DNA. Na licytacji znajdą się dzieła o rozmaitej tematyce oraz w różnorodnej stylistyce. Wśród prac można odnaleźć liczne motywy architektoniczne, przedstawienia kobiet, pejzaże, przedstawienia portretowe czy abstrakcje. W 64. Aukcji Sztuki Współczesnej biorą udział 53 dzieła – zarówno cenionych i znanych artystów i artystek, jak również twórców młodych i początkujących. Wielu z nich tworzy i żyje we Wrocławiu oraz ukończyło lub uczęszcza do wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na licytacji znajdą się obrazy artystów i artystek, takich jak Grzegorz Klimek, Bożena Sieczyńska, Gaya Lastovjak, Piotr Saul, Natalia Fundowicz, Esma Stasiak, Emilia Waszak czy Dawid Masionek. 

Dziełem przewodnim aukcji jest obraz “Kolarz” autorstwa Grzegorza Klimka. Praca cechuje się intrygującą kolorystyką, autorską techniką i rozedrganą plamą barwną. Elementy geometryczne idealnie współgrają z pointylistycznym wręcz tłem, tworząc niezwykłe wrażenie ruchu i pędu. Cykliści, jak również same pojazdy, to uwielbiany przez artystę motyw. Sztuka Grzegorza Klimka jest odzwierciedleniem ciągłych poszukiwań podstawowych struktur najróżniejszych rzeczy, które nas otaczają. W swych obrazach, wykorzystuje on wiele zróżnicowanych mediów, które w trakcie mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo dają oryginalne efekty strukturalne. Namalowane obrazy niejednokrotnie składają się z kilku warstw zamkniętych w spójnej kompozycji. Własnoręcznie przygotowane farby, którymi maluje artysta, pozwalają na większą kontrolę jego procesu twórczego i całkowite podporządkowanie płótna swoim potrzebom, impulsom i emocjom. 

64. Aukcja Sztuki Współczesnej odbędzie się już w czwartek 16 marca 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii DNA (Galeria Dominikańska, poziom +1) oraz internetowo na portalu Onebid.pl. W Galerii można również obejrzeć wystawę przedaukcyjną i przyjrzeć się pracom z bliska – bez dystansu. 

Licytacja internetowa
https://onebid.pl/pl/auction/-/4766

Katalog 
https://onebid.pl/pl/auction/-/4766

Link do wydarzenia
https://www.facebook.com/events/113857908217771?ref=newsfeed

 

Polecamy

Web-art jako nowa sztuka ludowa u Tymka Borowskiego

Tymek Borowski szuka języka, który będzie zrozumiały dla współczesnego odbiorcy.
Według niego takim językiem jest estetyka internetu, z emotikonami, memami, z całą pozorną łatwością do wymazywania i zapominania.
Borysław Czyżak

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.