Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (57) XXIX | Wydanie internetowe Rok (4) SZTUKA 2023

64. Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu

8 mar, 2023Aukcje sztuki

Innowacyjne, pełne ekspresji, odważne – tymi słowami można opisać polskie, młode malarstwo. Młodzi artyści i artystki coraz chętniej nawiązują współpracę z domami aukcyjnymi i galeriami, coraz szybciej zaczynają swoją przygodę na rynku sztuki. Pragną tworzyć, ale również zasilać kolekcje, domy i mieszkania swoimi dziełami. Aukcje sztuki to świetna okazja, aby wesprzeć twórców i twórczynie – przede wszystkim poprzez nabywanie ich prac. Polski rynek sztuki bardzo szybko się rozwija, a kolekcjonerzy i kolekcjonerki coraz śmielej inwestują w młode, wschodzące gwiazdy polskiej sztuki współczesnej. Nadchodząca 64. Aukcja Sztuki Współczesnej organizowana przez Galerię i Dom Aukcyjny DNA to idealne wydarzenie, aby rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem obrazów i wspieraniem młodego pokolenia artystów i artystek. 

64. Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu to pierwsza  pierwsza w tym roku Aukcja Sztuki Współczesnej organizowana przez Galerię i Dom Aukcyjny DNA oraz pierwsza w tym roku, która odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Galerii DNA. Na licytacji znajdą się dzieła o rozmaitej tematyce oraz w różnorodnej stylistyce. Wśród prac można odnaleźć liczne motywy architektoniczne, przedstawienia kobiet, pejzaże, przedstawienia portretowe czy abstrakcje. W 64. Aukcji Sztuki Współczesnej biorą udział 53 dzieła – zarówno cenionych i znanych artystów i artystek, jak również twórców młodych i początkujących. Wielu z nich tworzy i żyje we Wrocławiu oraz ukończyło lub uczęszcza do wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na licytacji znajdą się obrazy artystów i artystek, takich jak Grzegorz Klimek, Bożena Sieczyńska, Gaya Lastovjak, Piotr Saul, Natalia Fundowicz, Esma Stasiak, Emilia Waszak czy Dawid Masionek. 

Dziełem przewodnim aukcji jest obraz “Kolarz” autorstwa Grzegorza Klimka. Praca cechuje się intrygującą kolorystyką, autorską techniką i rozedrganą plamą barwną. Elementy geometryczne idealnie współgrają z pointylistycznym wręcz tłem, tworząc niezwykłe wrażenie ruchu i pędu. Cykliści, jak również same pojazdy, to uwielbiany przez artystę motyw. Sztuka Grzegorza Klimka jest odzwierciedleniem ciągłych poszukiwań podstawowych struktur najróżniejszych rzeczy, które nas otaczają. W swych obrazach, wykorzystuje on wiele zróżnicowanych mediów, które w trakcie mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo dają oryginalne efekty strukturalne. Namalowane obrazy niejednokrotnie składają się z kilku warstw zamkniętych w spójnej kompozycji. Własnoręcznie przygotowane farby, którymi maluje artysta, pozwalają na większą kontrolę jego procesu twórczego i całkowite podporządkowanie płótna swoim potrzebom, impulsom i emocjom. 

64. Aukcja Sztuki Współczesnej odbędzie się już w czwartek 16 marca 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii DNA (Galeria Dominikańska, poziom +1) oraz internetowo na portalu Onebid.pl. W Galerii można również obejrzeć wystawę przedaukcyjną i przyjrzeć się pracom z bliska – bez dystansu. 

Licytacja internetowa
https://onebid.pl/pl/auction/-/4766

Katalog 
https://onebid.pl/pl/auction/-/4766

Link do wydarzenia
https://www.facebook.com/events/113857908217771?ref=newsfeed

 

Polecamy

YBA – Young British Art

Natalia Gaj
Wraz z końcem lat 80. XX w. Wielka Brytania zmaga się z załamaniem gospodarczym – przedsiębiorstwa upadają pod ciężarem recesji, wysokie bezrobocie budzi przerażenie, a zaniedbanie wielu dzielnic nie daje złudzeń, co do poprawy warunków życia. W tym czasie nie tylko w Londynie, ale całej Wielkiej Brytanii, funkcjonuje zaledwie kilka mało istotnych galerii sztuki. Londyn właściwie nie istnieje na artystycznej mapie świata. Na tej podstawie zaczęło powoli wyrastać nowe pokolenie młodych brytyjskich artystów i artystek – pełnych zapału, nowych idei, pomysłów, bezkompromisowych i kontrowersyjnych.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy

Anna i Aleksander Matuszewscy
Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy we Francji w malowniczym miasteczku we francuskich Alpach zaoferował uczestnikom bogaty i zróżnicowany program artystyczny. Selekcja tegorocznego programu okazała się dla organizatorów ogromnym wyzwaniem. Do konkursu filmów krótkometrażowych nadeszło ponad 3200 zgłoszeń z ponad 100 krajów z całego świata. W konkursie oficjalnym filmów krótkometrażowych zostało pokazanych 37 filmów. Oficjalna Selekcja Annecy 2023 została wybrana przez dyrektora artystycznego festiwalu, Marcela Jeana, wraz z zespołem ds. planowania.

Natalia Fundowicz

W swojej sztuce Natalia Fundowicz inspiruje się przede wszystkim kobietami. Uwielbia pokazywać kobiecą delikatność, a jednocześnie niezwykłą siłę i odwagę, ruch, linię, piękno i emocje.