Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Wieża Bab² / wystawa zbiorowa

1 paź, 2021Aktualności

Wystawa podejmuje tematykę kobiecej egzystencji, jej społecznych, kulturowych i mentalnych uwikłań. Do wystawy zostały zaproszone wyłącznie artystki: Basia Bańda, Bettina Bereś, Ewa Ciepielewska, Katarzyna Cichoń, Bożena Grzyb-Jarodzka, Katarzyna Hołda, Katarzyna Józefowicz, Danuta Krupska-Sołowiej, Irena Nawrot, Marzanna Morozewicz, Dorota Podlaska, Marta Szulc i Ewa Zarzycka.

Aktywność kobiet w sferze publicznej jest znacząca. Wydarzenia w ostatnich miesiącach dowodzą o ich sile i wielkiej determinacji. Masowe protesty uliczne zainspirowane przez kobiety stały się aktem solidarności i zdecydowania.
“Wieża Bab²” jest kontynuacją wystawy sprzed ponad trzydziestu lat, podejmującej podobną tematykę w diametralnie odmiennych warunkach, jeszcze w okresie późnego PRL-u. Podobnie jak jej pierwowzór odbędzie się w otwartej formule, w wielości i różnorodności wypowiedzi języka sztuki wizualnej – odnoszącym się do tu i teraz, do czasu obecnego, osobistego, uniwersalnego i wyrażanego przez wybrane twórczynie w różnorakich mediach i dyscyplinach artystycznych.

Galeria Biała w Lublinie
11.09 – 5.11.2021
Kuratorka wystawy: Anna Nawrot

http://ck.lublin.pl/wydarzenie/wieza-bab²-wystawa-zbiorowa/

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.