Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (55) XXVII | Wydanie internetowe Rok (1)

3 lutego 2020 to dla mnie wielki dzień – ukazało się na rynku wznowione po kilkunastu latach wydanie SZTUKA 2019 i ruszyła strona internetowa, elektroniczna wersja SZTUKI.

Dzień wielki, wyjątkowy, szczególny, itd. dlatego, że wydawało mi się czymś nieprawdopodobnym, pozostającym w sferze marzeń, by udało się do tego doprowadzić. A jednak..
Impresje, które ciągnę również od wielu lat w mediach papierowych i cyfrowych pod szyldem SZTUKA pro kontra i SZTUKA i życie praktyczne tu, na tych łamach stają się chcąc nie chcąc autorskim komentarzem do tego wszystkiego co odwiedzający stronę zobaczy.
Budujemy tę stronę (niedługo nabierze ona ostatecznego kształtu) w celu pokazywania sztuki współczesnej, sztuki czystej, w sensie niespętanej komercją. Bez ograniczeń terytorialnych, politycznych, czasowych, klasowych, rasowych, stylistycznych, gatunkowych i tysięcznych odmian jakie by one nie były.
Dział prezentacje, podstawowy w konstrukcji strony, można oznaczyć kryptonimem p p p. W rozwinięciu: – pokazujemy, popularyzujemy, popieramy. Oraz, bagatelka – chcemy dostarczać wiedzy. Taki jest cel i sens istnienia strony. Kropka.

Andrzej Skoczylas