Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024
Sylwia Makris

Iness Rychlik

Młoda polska artystka, od 2012 roku związana z Wielką Brytanią. Studia filmowe na Screen Academy Scotland w Edynburgu ukończyła z najwyższym wyróżnieniem. Jej etiuda studencka „The Dark Box” – opowieść o fikcyjnej wiktoriańskiej fotografce – miała swoją premierę na Festiwalu Camerimage. Jako autorka zdjęć filmowych Iness nominowana była do Złotej Kijanki. Wyreżyserowała także dwa minidokumenty o sztuce dla BBC Scotland. Iness szczególnie rozpoznawalna jest dzięki autoportretom, które subtelnie łączą ze sobą motywy bólu i nagości.

 

Mateusz Żurowski
rabbitsanalogue

Młody, ambitny i bezkompromisowy w tworzeniu swojej własnej, świeżej wizji obrazu. W ciągu niespełna 3-letniej kariery stworzył wiele interesujących zdjęć będących podstawą jego stylu, ale i wytyczających ścieżkę dalszego rozwoju w obszarze sztuk wizualnych.

 

Sylwia Makris

Sylwia Makris

ur. w 1973 w Gdyni. Plastyczka, rzeźbiarka, fotografka. Mieszka i pracuje Monachium. Projekt Starzy Mistrzowie, którego fragment prezentujemy jest instalacją fotograficzną, wariacją na temat dzieł wielkich mistrzów. (s)

 

Andrzej Polec

(ur. 1947) fotografuje od 1976. Na początku współpracował z czasopismami ITD., Na przełaj – potem publikował swoje fotografie m.in. w magazynach Paris Match, Epoca, Die Zeit, Panorama, Neuves Revue, Quick, Stern i Bunte.

 

Wołyń, 2008

Woody Allen, 2010

Michał Gałęzowski

ur. 1956 w Suchowoli k Lwowa. Ukończył Studium Fotografii i Filmu w Warszawie. Początkowo pracował w Łódzkim Wydawnictwie Prasowym i Młodzieżowej Agencji Wydawniczej w Warszawie jako fotoreporter dla magazynu „Tim” i „Razem”. Przez kilka lat mieszkał we Francji, gdzie zajmował się fotografią reklamową i prowadził własną działalność fotograficzną.

 

Czesław Czapliński

ur. 1953 w Łodzi. Od 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor 43 albumów i książek, wielu filmów dokumentalnych, miał ponad 200 wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli.

 

Tomek Lipiński

Tomek Sikora

ur. 1948 w Warszawie w rodzinie artystycznej. Matka była malarką, ojciec znanym rzeźbiarzem. W latach 70 tych pracował jako fotoreporter dla tygodnika Perspektywy. W 1979 zrealizował z Marcinem Mroszczakiem dwa duże projekty fotograficzne: „Album“ i „Alicja w Krainie Czarów“, które zostały wystawione w Centrum Pompidou w Paryżu na Biennale Młodych. 

 

Dane kontaktowe

WYDAWCA:
STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE SZTUKA
00-260 WARSZAWA
MOSTOWA 4 m1/2
KRS 000122705
NIP 5261001202
REGON 010700014
redakcja@czasopismosztuka.pl

Redakcja

redakcja@czasopismosztuka.pl

social media