Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

FOTOGRAFIA | PREZENTACJA

Mateusz Żurowski
rabbitsanalogue

Rabbitsanalogue (Mateusz Żurowski) to twórca młody, ambitny i bezkompromisowy w tworzeniu swojej własnej, świeżej wizji obrazu. W ciągu niespełna 3-letniej kariery stworzył wiele interesujących zdjęć będących podstawą jego stylu, ale i wytyczających ścieżkę dalszego rozwoju w obszarze sztuk wizualnych.

W swojej fotografii Mateusz posługuje się często motywami malarskimi, widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu, neoklasycyzmu oraz współczesnych twórców realizmu takich jak np. Edward Hopper. Jego fotografia to zarówno kolorowe portrety, jak i rozbudowane obrazy konceptualne, ale też naturalne lifestylowe i modowe serie. Jest sympatykiem fotografii tradycyjnej. Wszystkie zdjęcia w jego portfolio zostały zrobione aparatami analogowymi na klasycznym negatywie. Jak sam twierdzi, najważniejszy w fotografii jest proces a sam obraz jest sumą emocji wygenerowanych w trakcie procesu.

Laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych między innymi International Photo Awards, Tokyo Photo Awards, Chromatic Photo Awards, Fine Arts photo awards, Neutral Density awards, Bob Photo awards. Jego zdjęcia były publikowane w wielu drukowanych magazynach kolorowych na całym świecie.

Dane kontaktowe

WYDAWCA:
STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE SZTUKA
00-260 WARSZAWA
MOSTOWA 4 m1/2
KRS 000122705
NIP 5261001202
REGON 010700014
redakcja@czasopismosztuka.pl

Redakcja

redakcja@czasopismosztuka.pl

social media