Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

CODZIENNOŚĆ | Wystawa malarstwa Katarzyny Środowskiej i rzeźb Leszka Michalskiego

24 cze, 2021Aktualności

Wspólną wystawę malarki Katarzyny Środowskiej i rzeźbiarza Leszka Michalskiego zatytułowaną Codzienność zaprezentuje w czwartek (24.06) galeria 101 Projekt.

Dla obrazów Środowskiej charakterystyczne są płaskie, zgeometryzowane tła, czy to gładkie tafle morskiej wody i płaszczyzny nieba, czy balansujące na granicy abstrakcji układy prostych architektonicznych brył, pośród których poruszają się skupieni na swoich codziennych zajęciach bohaterowie. Michalski z kolei wykorzystuje w swoich pracach oldskulową technikę odlewu na wosk tracony, tworząc małe formy rzeźbiarskie, portrety podobnych z pozoru ludzi zróżnicowanych indywidualnymi atrybutami.

https://www.facebook.com/events/325603735949752

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.