Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (56) XXVIII | Wydanie internetowe Rok (2) SZTUKA 2021

Flaki z Olejem w towarzystwie duetu Taras Bakovski. Wernisaż plakatów Jakuba Kamińskiego

7 paź, 2021Aktualności

Wernisaż plakatów Jakuba Kamińskiego

Wrocławski plakat ma się dobrze. Potwierdza to działalność młodych, czerpiących z tradycyjnej szkoły a zarazem świeżo spoglądających artystów i grafików. Jakub Kamiński, to pedagog i projektant graficzny, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, tworzy plakaty, ilustracje i okładki książkowe, zarówno na zlecenie jak i „do szuflady”. W CK Agora podczas wystawy przewrotnie zatytułowanej Flaki z Olejem zaprezentuje zbiór różnorodnych prac wykonanych w ostatnim czasie od projektów okolicznościowych, muzycznych i sportowych, po alternatywne plakaty filmowe.

Otwarcie wystawy wzbogaci występ duetu saksofonisty z kontrabasistą Taras Bakovski & Roland Abreu. Taras Bakovsky współpracował m.in. z Michaelem Bowie, Marcusem Stricklandem, Karlem Friersonem z Niemiec i Mike’m Russelem. Roland Abreu urodzony w Hawanie i mieszkający tam do 20 roku życia, w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu.

Centrum Kultury Agora
ul. Serbska 5a, Wrocław
8.10.2021 / piątek / godz. 18:00 / wstęp wolny

Polecamy

Głód. Obrazy Marcina Kędzierskiego, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, 17 listopada 2021 – 23 stycznia 2022

Juliusz Gałkowski
Obrazy Marcina Kędzierskiego konfrontują widza z rzeczywistością. Oznacza to, że – chcąc nie chcąc – osoba oglądająca zadaje sobie pytanie „co widzę?”.

Wywiad z Katarzyną Karwańską

Anna Matuszewska rozmawia z Katarzyną Karwańską, kuratorką wystawy “Jesteś w trybie incognito. Cross-dressing i domowe sesje fotograficzne” (Instytut Fotografii “Fort”).

Iness Rychlik - Innocence Lost

Iness Rychlik

Młoda polska artystka, od 2012 roku związana z Wielką Brytanią. Studia filmowe na Screen Academy Scotland w Edynburgu ukończyła z najwyższym wyróżnieniem. Jej etiuda studencka „The Dark Box” – opowieść o fikcyjnej wiktoriańskiej fotografce – miała swoją premierę na Festiwalu Camerimage. Jako autorka zdjęć filmowych Iness nominowana była do Złotej Kijanki. Wyreżyserowała także dwa minidokumenty o sztuce dla BBC Scotland. Iness szczególnie rozpoznawalna jest dzięki autoportretom, które subtelnie łączą ze sobą motywy bólu i nagości.