Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Flaki z Olejem w towarzystwie duetu Taras Bakovski. Wernisaż plakatów Jakuba Kamińskiego

7 paź, 2021Aktualności

Wernisaż plakatów Jakuba Kamińskiego

Wrocławski plakat ma się dobrze. Potwierdza to działalność młodych, czerpiących z tradycyjnej szkoły a zarazem świeżo spoglądających artystów i grafików. Jakub Kamiński, to pedagog i projektant graficzny, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, tworzy plakaty, ilustracje i okładki książkowe, zarówno na zlecenie jak i „do szuflady”. W CK Agora podczas wystawy przewrotnie zatytułowanej Flaki z Olejem zaprezentuje zbiór różnorodnych prac wykonanych w ostatnim czasie od projektów okolicznościowych, muzycznych i sportowych, po alternatywne plakaty filmowe.

Otwarcie wystawy wzbogaci występ duetu saksofonisty z kontrabasistą Taras Bakovski & Roland Abreu. Taras Bakovsky współpracował m.in. z Michaelem Bowie, Marcusem Stricklandem, Karlem Friersonem z Niemiec i Mike’m Russelem. Roland Abreu urodzony w Hawanie i mieszkający tam do 20 roku życia, w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu.

Centrum Kultury Agora
ul. Serbska 5a, Wrocław
8.10.2021 / piątek / godz. 18:00 / wstęp wolny

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.