Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Flaki z Olejem w towarzystwie duetu Taras Bakovski. Wernisaż plakatów Jakuba Kamińskiego

7 paź, 2021Aktualności

Wernisaż plakatów Jakuba Kamińskiego

Wrocławski plakat ma się dobrze. Potwierdza to działalność młodych, czerpiących z tradycyjnej szkoły a zarazem świeżo spoglądających artystów i grafików. Jakub Kamiński, to pedagog i projektant graficzny, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, tworzy plakaty, ilustracje i okładki książkowe, zarówno na zlecenie jak i „do szuflady”. W CK Agora podczas wystawy przewrotnie zatytułowanej Flaki z Olejem zaprezentuje zbiór różnorodnych prac wykonanych w ostatnim czasie od projektów okolicznościowych, muzycznych i sportowych, po alternatywne plakaty filmowe.

Otwarcie wystawy wzbogaci występ duetu saksofonisty z kontrabasistą Taras Bakovski & Roland Abreu. Taras Bakovsky współpracował m.in. z Michaelem Bowie, Marcusem Stricklandem, Karlem Friersonem z Niemiec i Mike’m Russelem. Roland Abreu urodzony w Hawanie i mieszkający tam do 20 roku życia, w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu.

Centrum Kultury Agora
ul. Serbska 5a, Wrocław
8.10.2021 / piątek / godz. 18:00 / wstęp wolny

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie