Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Marta Wojtuszek, Jan Jurczak | ŚWIT

9 lip, 2021Aktualności

Podwójna wystawa Marty Wojtuszek i Jana Jurczaka otworzy się w sobotę (3.07) w Sercu Człowieka.

Tytuł Świt należy w tym przypadku rozumieć całkiem dosłownie – zarówno Jurczak jak i Wojtuszek odnosić się będą bowiem właśnie do doświadczenia pory na granicy nocy i dnia, odczuwanej w tych okolicznościach jedności ciała i umysłu. Do tych bardziej cielesnych, optycznych wrażeń odnosić się będzie na wystawie Jurczak, do duchowych z kolei Wojtuszek, oboje przy tym posługiwać się będą silnymi symbolami wizualnymi i nawiązywać do intymnych doświadczeń.

https://www.facebook.com/events/549956916182614

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.