Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Monika Falkus / Pokochajmy się

29 cze, 2021Aktualności

Wystawa Pokochajmy się przedstawia rodzaj współczesnej love story. Splatają się w niej życiowe dramaty, stereotypy i mity społeczne. Artystka poszukuje definicji miłości, próbuje lepiej zrozumieć jej istotę oraz zachęca do kochania życia, innych ludzi oraz przede wszystkich – siebie samych.

Artystka: Monika Falkus
Tytuł wystawy: Pokochajmy się
Kuratorka: Joanna Rzepka-Dziedzic
Otwarcie: 25.06.2021, godzina 18.00
Czas trwania: 25.06-14.08.2021
Miejsce: Galeria Szara w Katowicach, ul. Misjonarzy Oblatów 4
Partner: Drukarnia RASTER

https://www.facebook.com/events/180722803990368

_____
Monika Falkus – ur. w 1993 roku w Mikołowie. Ukończyła studia I stopnia na kierunku Historia Sztuki na Uniwersytecie Śląskim. Aktualnie dyplomantka studiów magisterskich na kierunku Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się malarstwem, tworzy instalacje i prace wideo. Penetruje tematy miłości, kobiecej natury związanej z intymnością oraz seksualnością. W swoich działaniach sięga do tradycji, baśni czy osobistych wspomnień. Wierzy, że nastroje mają kolory.

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.