Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

„Nigdy nie będziesz szła sama” w Galerii Labirynt

17 mar, 2021Aktualności

Wystawa „Nigdy nie będziesz szła sama” to wystawa-manifest. Manifest woli walki o prawo do decydowania o swoim ciele oraz życiu, manifest solidarności z osobami demonstrującymi na ulicach, jak również tymi które zostają w domu, przepełnione lękiem. Lękiem przed brutalnością aparatu władzy, zinstytucjonalizowaną przemocą oraz wizją bardzo mrocznej przyszłości w Polsce.

Wystawa Nigdy nie będziesz szła sama została otwarta 13 grudnia 2020 roku – w rocznicę stanu wojennego. Od tego dnia ekspozycja powiększa się o kolejne nadsyłane propozycje, ukazując nieustanną społeczną mobilizację.

Do udziału w wystawie zaproszone są wszystkie osoby tworzące plakaty, grafiki, transparenty, zdjęcia oraz wideo z demonstracji, jak również każdy artysta i artystka solidaryzująca się z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.
Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2021 roku.

NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.