Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Polska ;/ – wystawa Tomka Paszkiewicza

24 cze, 2021Aktualności

Polska ;/ to wystawa poruszająca problem kształtowania polityki historycznej poprzez system edukacji. Szkoła, miejsce w którym człowiek nabiera możliwości oraz poznaje znaczenie otaczającego go świata, jest również polem bitwy na którym ścierają się różne wpływy. Historia nie jest obiektywna. Zmienia się w zależności od interesu osoby ją opowiadającej. Sztuka przez wieki pomagała wpływowym siłom kształtować swój wizerunek i wspierała ich interesy, a malarstwo było jej podstawowym medium, zaraz obok architektury i rzeźby.

Tomek Paszkowicz w swoich realizacjach portretuje współczesną polską politykę historyczna. W obrazach poprzez zabiegi kompozycyjne, nagromadzenie a także karykaturę stylu oficjalnego, ukazując jej grozę i śmieszności.

Wystawa jest prezentacją dyplomu malarskiego realizowanego pod okiem dr hab. Jana Mioduszewskiego i aneksu z pracowni działań przestrzennych, realizowanego pod okiem prof. Mirosława Bałki.

Wystawa trwa od 25.06 do 9.07.2021r. Wernisaż odbędzie się 25 czerwca (piątek) o godz. 18 w I Społecznym Liceum Ogólnokształacącym w Warszawie.

https://www.facebook.com/events/325025929182250

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.