Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Portret osobisty vol. 3 / Personal Portrait vol. 3

29 cze, 2021Aktualności

Wystawę portretów autorstwa Silvii Pogody, Bartka Wieczorka oraz duetów Dyby i Adama Lach, Marty Zgierskiej i Mateusza Sarełło od 16 czerwca 2021 będzie można zobaczyć w warszawskiej Galerii Promocyjnej. Zdjęcia tych znakomitych fotografek i fotografów powstawały przez kilka miesięcy 2020 roku w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 3”. To pomysł, który realizowany jest na styku sztuki fotografii i teatru, nawiązujący do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to zbliżenie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka.

Projekt odbył się w ramach znanego już i lubianego cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Na wystawie będzie można zobaczyć także film w reżyserii Piotra Małeckiego, które powstały w trakcie trwania projektu. Wystawa w Galerii Promocyjnej potrwa do 21 sierpnia 2021 roku.

Portret osobisty vol.3
Artystki i artyści: Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło
Kuratorki: Katarzyna Sagatowska, Monika Szewczyk-Wittek
Wystawa: 16 czerwca do 21 sierpnia 2021
Miejsce: Galeria Promocyjna, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

https://www.facebook.com/events/514881413032141/

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie