Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Projekt ROZKWITAMY

30 mar, 2021Aktualności

Kreatywny sposób obejścia lockdownowych obostrzeń proponują Galerie HS i Nanazenit, które postanowiły połączyć siły i w sobotę (27.03) zaprezentują projekt Rozkwitamy. W jego ramach rolę tymczasowych galerii pełnić będzie siedem warszawskich kwiaciarni. W każdej z nich przy okazji galeryjno-kwiaciarnianego sojuszu zobaczymy mały solowy pokaz jednego artysty lub artystki. Swoje wybrane prace zaprezentują: Marceli Adamczyk, Zbiok Czajkowski, Ewa Goral, Marcin Janusz, Monika Kopczewska, Olga Szczechowska i Małgorzata Wielek-M.

Organizatorzy zachęcają do wsparcia akcji:

„Wyjdźmy na spacer, przy okazji adoptujmy roślinę i wesprzyjmy artystów, którzy w tym niełatwym czasie będą mieli okazję pokazać Wam swoje najnowsze prace. Umilmy i ułatwmy sobie czekanie na pełnię wiosny i czasy łaskawsze dla sztuk wizualnych.”

Wydarzenie trwa od 27 marca do 11 kwietnia, w godzinach zależnych od otwarcia każdej kwiaciarni.

https://www.facebook.com/events/436374814256597

 

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.