Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

ProTo-typy. Kanadyjska grafika eksperymentalna

9 lip, 2021Aktualności

W lipcu i sierpniu 2021 roku Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ma zaszczyt gościć wystawę współczesnych kanadyjskich artystów w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie 2021.

Wystawa zaprezentuje realizacje dwadzieściorga twórców i twórczyń, którzy w technikach graficznych wykorzystują procesualność i eksperymentalne rozwiązania, poszukujących dla niej funkcji w świecie zalanym przez cyfrowe i drukowane obrazy.

Artyści:
Jordan Baraniecki, Bonnie Baxter, Derek Michael Besant, Mark Bovey, Yael Brotman, Sean Caulfield, Briar Craig, John Dean, René Derouin, Karen Dugas, Alexandra Haeseker, Libby Hague, Bernd Hildebrandt, Liz Ingram, Jo Ann Lanneville, Julie Oakes, Patricia Olynyk, Richard Sewell, Jewel Shaw, Tracy Templeton, Walter Jule.

ProTo-typy
Kanadyjska grafika eksperymentalna
09.07-24.08.2021

Kuratorzy:
Derek Michael Besant, Mateusz Otręba, Margarita Vladimirova

https://triennial.pl/proto-typy-wspolczesna-kanadyjska-grafika-eksperymentalna/

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.