Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Sakwojaż na kapelusz Fryderyka Chopina. Pokaz konserwatorski

26 mar, 2021Aktualności

Muzeum Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza na cykl pokazów konserwatorskich. Podczas ekspozycji będzie można prześledzić losy sześciu obiektów prezentowanych pojedynczo w specjalnie do tego przygotowanej gablocie znajdującej się na pierwszym piętrze Muzeum.

Wyboru obiektów dokonał zespół konserwatorów Muzeum Chopina, zaś kryteria, którymi się kierowali były różnorodne: etap konserwacji zabytku, jego rodzaj oraz materiał, z którego został wykonany. Pamiątki nawiązują bezpośrednio do postaci Fryderyka Chopina, jego najbliższego otoczenia oraz epoki, w której żył i tworzył. Dwa z pokazów będą nawiązywać do tematyki Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – uhonorowany zostanie wówczas m.in. pomysłodawca wydarzenia, profesor Jerzy Żurawlew.

Pierwszym z prezentowanych zabytków będzie skórzany sakwojaż (rodzaj pudła) na kapelusz należący do Fryderyka Chopina. Szczegółowe informacje o zabytku znajdują się na stronie www.muzeum.nifc.pl.

Pokaz sakwojaża na kapelusz potrwa od 2 marca do 11 kwietnia 2021 r.

Zapaszamy do zakupu biletów online: www.bilety.nifc.pl.

https://www.facebook.com/events/755978105061503/

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.