Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Sakwojaż na kapelusz Fryderyka Chopina. Pokaz konserwatorski

26 mar, 2021Aktualności

Muzeum Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza na cykl pokazów konserwatorskich. Podczas ekspozycji będzie można prześledzić losy sześciu obiektów prezentowanych pojedynczo w specjalnie do tego przygotowanej gablocie znajdującej się na pierwszym piętrze Muzeum.

Wyboru obiektów dokonał zespół konserwatorów Muzeum Chopina, zaś kryteria, którymi się kierowali były różnorodne: etap konserwacji zabytku, jego rodzaj oraz materiał, z którego został wykonany. Pamiątki nawiązują bezpośrednio do postaci Fryderyka Chopina, jego najbliższego otoczenia oraz epoki, w której żył i tworzył. Dwa z pokazów będą nawiązywać do tematyki Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – uhonorowany zostanie wówczas m.in. pomysłodawca wydarzenia, profesor Jerzy Żurawlew.

Pierwszym z prezentowanych zabytków będzie skórzany sakwojaż (rodzaj pudła) na kapelusz należący do Fryderyka Chopina. Szczegółowe informacje o zabytku znajdują się na stronie www.muzeum.nifc.pl.

Pokaz sakwojaża na kapelusz potrwa od 2 marca do 11 kwietnia 2021 r.

Zapaszamy do zakupu biletów online: www.bilety.nifc.pl.

https://www.facebook.com/events/755978105061503/

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie