Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Saturacja – wystawa Kai Soleckiej w Wieliczce

22 mar, 2021Aktualności

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Stowarzyszenie Twórcze POLART zaprasza na Saturację – wystawę prezentującą dzieła znakomitej krakowskiej artystki Kai Soleckiej. Jej twórczość opiera się na charakterystycznych geometrycznych układach kształtów oraz przyciągającym podejściu do ludzkiego ciała i koloru.

Jak zauważa promotorka artystki Zyta Misztal v. Blechinger: Kaja Solecka to artystka, której malarstwo kryje w sobie zarówno sensualną cielesność jak i opowieść o naturze w wymiarze intelektualnym. Malarka pracuje z elementami geometrii oraz z symbolem, za pomocą których odnosi się zarówno do przetworzonych psychicznie zdarzeń, jak i do rozmyślań nad nimi. Ogromną rolę w jej twórczości odgrywa kolor oraz jego parametry takie jak saturacja – subiektywna intensywność barwy – czy jasność, dzięki którym artystka buduje nastrój prac.

Kaja Solecka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie studiując malarstwo w pracowni prof. Janusza Tarabuły. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz  w Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Francji i Maroku. 

Wystawa wpisuje się w IX Międzynarodowy Festiwal Związki pomiędzy kulturą Południa a Północy Schubert – Chopin – Grieg. Wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze, którego częścią jest XXII Salon Sztuki POLART 2021. 

Stowarzyszenie Twórcze Polart, które jest organizatorem Salonu Sztuki, skupia artystów specjalizujących się w malarstwie, rzeźbie, tkaninie i fotografii.

Wystawę można oglądać od 16 lutego do 9 maja 2021 roku w Zamku Żupnym w Wieliczce.

https://rynekisztuka.pl/wydarzenie/saturacja-wystawa-zamek-zup-wieliczka-kaja-solecka/

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie