Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

SLEZKIN / DE SMET „Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, acz kończy po czterdziestce”

25 maj, 2021Aktualności

W sobotę (29.05) Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy otworzy się wspólna wystawa malarstwa Michała Slezkina i Gery’ego De Smeta. Wystawa jest spotkaniem twórczości dwóch malarzy, aktywnych w zupełnie innych środowiskach, choć bliskich sobie ze względu na podobną wrażliwość oraz podobny wiek. Ich malarstwo przesączone jest wyjątkowym połączeniem świeżego entuzjazmu do życia z głęboką refleksją nad nim.

Osobiste wspomnienia mieszają się z silną świadomością polityczną i historyczną. Obaj artyści działają trochę jak reporterzy, a trochę jak poeci. Zdają się widzieć zbyt dużo goryczy, mając przy tym w sobie przedziwny rodzaj optymizmu. Przede wszystkim jednak cechuje ich dystans, podobny do zawartego w tytułowym zdaniu, zaczerpniętym ze słów jednego z bohaterów Michela Houellebecqa: „Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, acz kończy po czterdziestce.”

kuratorka/curator: Jagna Domżalska
kordynatorka/coordinator: Danuta Milewska

Wystawa czynna jest do 18 lipca.

https://www.facebook.com/events/583298676406720/

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie