Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

STOJĘ TAŃCZĘ WALCZĘ – pop-up wystawa

17 maj, 2021Aktualności

W galerii Obrońców Stalingradu 17 od wtorku (18.05) można oglądać Stoję, tańczę, walczę – pop-upową wystawę studentek Pracowni Fotografii i Działań Postartystycznych Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzonej przez Agatę Zbylut i Yulię Krivich.

Artystki:
Julia Brodowska
Karolina Brzozowska
Aleksandra Demianiuk
Marta Kubiak
Martyna Pasternak
Paulina Pawłowska
Justyna Streichsbier

https://www.facebook.com/events/1472661823082113

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.