Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

VIII Edycja Festiwalu OKO NIGDY NIE ŚPI

14 cze, 2021Aktualności

W tym roku Festiwal OKO NIGDY NIE ŚPI – KUJAWSKO POMORSKIE po raz kolejny zmierzą się z nowym tematem, choć jak najbardziej aktualnym… „CUD” to pojęcie z pogranicza mistyki i najbardziej realnej rzeczywistości, czego wszyscy doświadczyliśmy przez ostanie kilkanaście miesięcy. Każdy dzień naszego życia był dniem w którym „trwanie”, mimo wielkich przeciwności, zakrawało na wydarzenie z obszaru „niemożliwego”. „CUD” zakorzeniony jest w naszym świecie jako wydarzenie „nierealne”, choć codziennie doświadczamy jego nieprawdopodobnej aury. Wystarczy przyjrzeć się jakiemukolwiek przedmiotowi, drzewu, obrazowi, sztuce teatralnej, człowiekowi, a także samemu istnieniu, aby pomyśleć, że mamy do czynienia z przejawem cud(u)owności.

Doświadczać cudowności i badać oraz perygrynować obszar pojęcia „CUD”, będą jak co roku znamienici polscy i zagraniczni artyści wizualni w ramach kolejnej odsłony Festiwalu.

OKO NIGDY NIE ŚPI – KUJAWSKO POMORSKIE zawita do Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy , ale większość działań festiwalowych planowanych jest w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Tam znajdą się m.in. prace site-specific Patrycji Orzechowskiej, Oskara Dawickiego, Ani Witkowskiej czy Dariusza Fodczuka.
Organizatorzy i uczestnicy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu „na żywo”.

„CUD”
VIII Edycja Festiwalu OKO NIGDY NIE ŚPI Kujawsko Pomorskie
18.06.2021 – 21.06.2021

Start: 18.06.2021, godz.18.00, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy
Wernisaż wystawy: “CUD” Marek Chlanda – kurator Anda Rottenberg

https://www.facebook.com/events/543177333348691

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie