Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

VIII Edycja Festiwalu OKO NIGDY NIE ŚPI

14 cze, 2021Aktualności

W tym roku Festiwal OKO NIGDY NIE ŚPI – KUJAWSKO POMORSKIE po raz kolejny zmierzą się z nowym tematem, choć jak najbardziej aktualnym… „CUD” to pojęcie z pogranicza mistyki i najbardziej realnej rzeczywistości, czego wszyscy doświadczyliśmy przez ostanie kilkanaście miesięcy. Każdy dzień naszego życia był dniem w którym „trwanie”, mimo wielkich przeciwności, zakrawało na wydarzenie z obszaru „niemożliwego”. „CUD” zakorzeniony jest w naszym świecie jako wydarzenie „nierealne”, choć codziennie doświadczamy jego nieprawdopodobnej aury. Wystarczy przyjrzeć się jakiemukolwiek przedmiotowi, drzewu, obrazowi, sztuce teatralnej, człowiekowi, a także samemu istnieniu, aby pomyśleć, że mamy do czynienia z przejawem cud(u)owności.

Doświadczać cudowności i badać oraz perygrynować obszar pojęcia „CUD”, będą jak co roku znamienici polscy i zagraniczni artyści wizualni w ramach kolejnej odsłony Festiwalu.

OKO NIGDY NIE ŚPI – KUJAWSKO POMORSKIE zawita do Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy , ale większość działań festiwalowych planowanych jest w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Tam znajdą się m.in. prace site-specific Patrycji Orzechowskiej, Oskara Dawickiego, Ani Witkowskiej czy Dariusza Fodczuka.
Organizatorzy i uczestnicy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu „na żywo”.

„CUD”
VIII Edycja Festiwalu OKO NIGDY NIE ŚPI Kujawsko Pomorskie
18.06.2021 – 21.06.2021

Start: 18.06.2021, godz.18.00, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy
Wernisaż wystawy: “CUD” Marek Chlanda – kurator Anda Rottenberg

https://www.facebook.com/events/543177333348691

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.