Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Wystawa malarstwa Renaty Szułczyńskiej „To, co nie przemija”

17 mar, 2021Aktualności

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu zaprasza na nową wystawę czasową, którą można oglądać od 9 marca 2021 r. Autorką prezentowanych na niej obrazów jest Renata Szułczyńska – znana m.in. z cyklu prac „Gaia”. Jej prace ukazywane były wielokrotnie na różnorodnych festiwalach sztuki, m.in. podczas Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych oraz Festiwalu Sztuk Młodych „Przeciąg”.

Malarstwo Renaty Szułczyńskiej to przykład sztuki współczesnej, sztuki w której obraz jest symbolem. Zmusza do kontemplacji, do głębszego zastanowienia się nad tym, czym właściwie jest owe „to, co nie przemija”. Autorka postrzega swe własne prace jako owoc poszukiwań wartości, troski o życie, o kondycję ludzkości. Stwierdza:
„Wymiarem człowieczeństwa jest jego duchowość i cielesność. Duchowa płodność jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza, ponieważ chroni od zapomnienia. W byt wpisane jest pytanie „Kim Jestem”, a właściwie „Jakim Jestem”. Jestem tym, co zostawiam przyszłym pokoleniom.”

Wystawa trwa do 30 kwietnia 2021 roku.

 

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie