Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

WZOROWA 21 – wystawa wirtualna

1 cze, 2021Aktualności

Jest to druga, tym razem wirtualna, odsłona projektu WYSTAWA WZOROWA. Zaproszeni do udziału w projekcie artyści w swoich pracach posługują się wzorami, rozumianymi jako wyrażenia formalne, równania czy też zapisy symboliczne. Choć punktem wyjścia są tu zazwyczaj nauki ścisłe, tym, co otrzymujemy na końcu, jest poezja znaków pełna subtelnych łamigłówek oraz pojęciowych i wizualnych metafor.

Uczestnicy wystawy:
Monika Aleksandrowicz, Tomasz Dobiszewski, Wiesław Gołuch, Magdalena Grzybowska, Katarzyna Gwoździk, Jakub Jernajczyk, Paweł Lisek, Karina Marusińska, Artur Skowroński, Eugeniusz Smoliński, Dominika Sobolewska

Zespół kuratorsko-organizacyjny:
Jakub Jernajczyk, Alicja Jodko, Barnaba Mikułowski

Organizatorzy:
Galeria Entropia, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

06.05 – 07.06.2021
otwarcie: 06.05.2021 godz. 18:00 | czwartek

https://www.entropia.art.pl/view_news.php?id=634

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.