Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024
Marcin Mierzicki – COŚ OD ZERA
Wrocławska galeria Entropia zaprasza na wystawę Marcina Mierzeckiego pt. Coś od zera. Nowa wystawa Marcina Mierzickiego – artysty, którego prace najczęściej w swojej strukturze prowokują interaktywność i są oparte na działaniach w procesie. Punktem wyjścia i wspólnym mianownikiem są subiektywne obserwacje i destrukcyjna energia, nieustanną inspiracją – codzienność i jej wyzwania.
[…] „Wystawa COŚ OD ZERA to komunikat wizualny, kilka uwag zawieszonych w atmosferze oczekiwania i absurdu, zbiór „nerwic” i związany z tym dysonans oraz „beztroska forma” w powypadkowym klimacie poczekalni. Otwarta struktura sugeruje dalszy rozwój zdarzeń. Punktem wyjścia i wspólnym mianownikiem wystawy są subiektywne obserwacje i destrukcyjna energia. Nieustannie inspiracją dla mnie jest codzienność i jej wyzwania, prace to często przedmioty pożyczone z rzeczywistości, które niosą ze sobą treści i zmorę kontekstów, zmiany i zniekształcenia jakim są poddane traktuję jak rykoszet, który trafia w nieoczekiwane cele.” […]
M.M.
Wystawa trwa od 02.06 do 23.06.2021
otwarcie wystawy: 02.06.2021 w godz. 17:00–19:00 | środa
https://www.facebook.com/events/205628008069492
_________
Marcin Mierzicki – ur. 1973 r w Lublinie, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w której obronił dyplom z malarstwa i doktorat w dziedzinie sztuki. Artysta wizualny, tworzy obrazy, instalacje, obiekty oraz wideo. Realizuje projekty, które w swojej strukturze prowokują interaktywność i są oparte na działaniach w procesie. W twórczości Marcina Mierzickiego punktem wyjścia był obraz, a raczej przekraczanie medium malarskiego w kierunku akcentowania jego materialności. Artysta porusza się w obszarze działań z obiektami, wykorzystuje również prace wideo, wprowadzając analizę medium filmowego, śledząc relacje filmowej rzeczywistości i materialnego świata.
Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in: „ Balans Bieli”, Galeria Neon ASP we Wrocławiu, „ High Definition”, Galeria Wozownia w Toruniu, „ Struktury Absurdu”, pokaz z Józefem Robakowskim, Polish Avant Garde Cinema, Austin Texas, „ Trailer”, „Nic Śmiesznego”, Galeria Entropia we Wrocławiu, „All Inclusive”, Instytut Polski w Bratysławie, „Granice Globalizacji”, 4 Mediations Biennale w Poznaniu, „ Mit i Melancholia”, Muzeum Współczesne we Wrocławiu i innych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 i 2011 r.