Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Energia Natury / Ekspresja Sztuki /działania studyjne i terenowe

24 maj, 2021Aktualności

Wrocławska galeria Entropia realizuje projekt Energia Natury/Ekspresja Sztuki, który prezentuje w formie wspólnego filmu działania artystów w warunkach studyjnych i terenowych.

„Zainfekowana wiosennym wirusem sztuki, podążając za cyklem Natury, Entropia uruchamia kreatywne procesy wzrostu, rozkwitu i rozpadu tym razem z pomocą medium filmowego – m.in. manualnej techniki animacji „żywej farby”, animacji na szablonach i time-lapse.

Animacja to, jak wiadomo, ożywianie nieruchomych kształtów poprzez „dokonywanie serii zdjęć pojedynczych faz rysunków, wycinanek czy przedmiotów i wyświetlaniu ich w sposób ciągły”. Ta kreatywna funkcja będzie nam służyć w tym trudnym okresie przejściowym jako naturalny stymulator energetyczny pączkujących idei.

Podglądamy procesy i działania twórcze uruchomione przez artystów w warunkach studyjnych oraz terenowych i wspólnie tworzymy film – obraz tego czasu w łączności z Naturą.”

W projekcie biorą udział:

Bożena Grzyb-Jarodzka / Spotkania z przyrodą/
Tomasz Dobiszewski / Ulotne topografie /
Przemysław Kwiek / Awangarda bzy pieści, Awangarda bzy maluje/
Andrzej Rerak /Działania na trawie/

animacja idei + support: Alicja i Mariusz Jodko

21.04 – 06.05.2021
wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/286182003067267/

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.