Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Jagoda Malanin | Pamiętnik znaleziony w wannie

9 lip, 2021Aktualności

Galeria Miejsce przy Miejscu 14 zaprasza na wystawę “Pamiętnik znaleziony w wannie” – fotograficzną opowieść Jagody Malanin o macierzyństwie i zagrożonej ciąży.

Pamiętnik znaleziony w wannie to projekt zrealizowany częściowo w ramach Programu Mentorskiego Sputnik Photos. Fotografka opowiada w nim o bezwładzie i kruchości ciała, jego przekaźnikowej funkcji oraz bezwiednym dziedziczeniu pamięci i smutku. Na fotografiach Malanin uwieczniła konstrukcje zbudowane z przedmiotów stanowiących scenografię wkraczania w macierzyństwo – rurek od laktatora, maści, opaski na rękę noworodka czy bukiecików konwalii, których kojarzenie stało się dla niej sposobem na przepracowywanie bólu oraz realnych i wyobrażonych lęków.

JAGODA MALANIN | Pamiętnik znaleziony w wannie
8 lipca 2021–13 sierpnia 2021
wernisaż: 8 lipca, czwartek, godz. 19:00
kurator: Łukasz Rusznica
galeria Miejsce przy Miejscu 14
plac Strzelecki 14 | Wrocław

https://www.facebook.com/events/830811440889827

______

Jagoda Malanin – absolwentka programu mentorskiego Sputnik Photos 2019/2020, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studiowała też fotografię na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Porto. Należy do kolektywu artystyczno-kuratorskiego NIK Ładne i współprowadzi niewielką galerię w Klubie Proza we Wrocławiu. Interesuje się ideą spontanicznej architektury, pracuje głównie z fotografią i przedmiotami ready-made. W 2020 otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii TIFF Festival. W 2021 opublikowała pierwszą książkę autorską w programie mentorskim Image Threads pod okiem Sary J. Winston oraz została zaproszona do udziału w wystawie online w magazynie Der Greif, gdzie nad wyborem prac czuwała kuratorka Anna-Alix Koffi. Ostatnio jej praca pokazała się w irlandzkim magazynie Abridged.

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie