Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Our Own Room – międzynarodowy projekt artystyczny

12 lut, 2021Aktualności

Our Own Room to międzynarodowy projekt feministyczny, którego kuratorką jest Ines R. Artola. Inspirując się „Własnym Pokojem” Virginii Woolf projekt wspiera i daje motywację kobietom na całym świecie do tego, aby domagały się własnych praw i niezależności. Jest zadedykowany kobietom, które wciąż nie mają „własnego pokoju”, własnej przestrzeni do życia i rozwijania swoich pasji, własnych środków do życia, są prześladowane, maltretowane lub znikają.

Zaproszone do udziału w projekcie artystki pochodzą z różnych krajów, wychowały się w odmiennych kulturach a w swojej praktyce artystycznej korzystają z różnorodnych technik artystycznych. Dzięki temu Our Own Room prezentuje również ich zróżnicowaną, indywidualną wrażliwość i ekspresję artystyczną. Każda z nich przez tydzień prezentuje interpretację tego, co jest dla niej we „własnym pokoju” najważniejsze. Kuratorka nominując poszczególne artystki jednocześnie obdarza je zaufaniem i pozostawia im wolność kreacji znosząc granice i hierarchię.

W tej odsłonie projekt trwa do 8 marca 2021, a później, po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią przeniesie się w przestrzenie galeryjne i publiczne w wielu miejscach na świecie. Zapraszamy!

Link do projektu:
facebook
instagram

Galeria

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie