Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

We are always in danger of magic

24 maj, 2021Aktualności

14 maja w galerii Rodriguez w Poznaniu tworzy się wystawa We are always in danger of magic. Będzie to kolejny projekt galerii przygotowany we współpracy z gościnnym kuratorem, tym razem Christophe Veysem.

Pomysł na wystawę zrodził się z chęci połączenia dzieł czterech artystów i artystek przywiązujących dużą wagę do szczegółów, drobiazgów, które eksponują i wyolbrzymiają w swoich pracach. Tytuł ekspozycji, będący fragmentem wiersza Emily Dickinson, ma na celu podkreślenie tego wymaiaru. Emily Dickinson była niezwykle oryginalną poetką, która również zwracała uwagę na najmniejsze szczegóły, zwłaszcza te należące do świata przyrody.

Jak sugeruje tytuł, magia czyha na nas wszędzie: na rogu ulicy, w głębi lasu albo na dnie kieszeni. Zrządzenie losu i szczęśliwy przypadek są ważnym źródłem zebranych dzieł. Ponadto dzięki pracy i determinacji artystów poezja „o prawie niczym” staje się głęboką, tajemniczą oczywistością, „niczym” raczej zbyt złożonym dla tego, kto chciałby zrozumieć wszystko od razu. Tak, jak w poezji Emily Dickinson, ścieżki interpretacyjne są tutaj liczne, dróg jest wiele, a uwaga jest wielokrotnie bardziej skupiona.

Artyści i artystki:
Nora Aurrekoetxea
Pierre Gerard
Dalila Gonçalves
Florian Kiniques

Kurator: Christophe Veys

Wystawa potrwa od 14.05 – 11.06.2021

https://www.facebook.com/events/3014667582111158/

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie