Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Wystawa Adonis

17 maj, 2021Aktualności

20 maja (sobota) w łódzkiej Galerii ART HUB otworzy się wystawa Adonis Piotra Pasiewicza i Magdaleny Kirklewskiej. Jej tytuł nawiązuje do tzw. kompleksu Adonisa, który objawia się obsesją na punkcie idealnego ciała u mężczyzn.

Presja społeczna i kapitalistyczne odpodmiotowienie ciała, jak wskazują artyści, dotyczy obecnie nie tylko kobiet, a o procesach tych łódzka wystawa opowiadać będzie za pośrednictwem obrazów Kirklewskiej i wideo-performansu Pasiewicza.

https://www.facebook.com/events/520264692329386/

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.