Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Żywy Pomnik ARENA Jerzego Beresia / malowanie drzewa

24 maj, 2021Aktualności

Żywy Pomnik „ARENA” na Wyspie Piasek to jedno z dzieł-koncepcji powstałych z okazji słynnego „SYMPOZJUM PLASTYCZNEGO WROCŁAW’70. Intencją Autora dzieła było coroczne malowanie rzeźby zgodnie z cyklem przyrody. Wypełnianie tego swoistego “testamentu” Jerzego Beresia odbywa się od wielu lat poprzez tradycyjną wiosenną akcję artystyczną. Od roku 2019 akcją opiekuje się Galeria Entropia we współpracy z krakowską Fundacją im. Marii Pinińskiej-Bereś i Jerzego Beresia będącą spadkobiercą spuścizny artystycznej tej wybitnej pary.

Wygląda na to, że podobnie jak w zeszłym roku, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, akcja będzie miała charakter dyskretny, a zatem jak najbardziej naturalny i zgodny z cyklem przyrodniczym.

Malowanie potrwa do piątku (30.04), a w międzyczasie galeria szykuje też internetowy pokaz fragmentów odnalezionej i nigdy wcześniej nie publikowanej dokumentacji filmowej z otwarcia Żywego Pomnika „ARENA” w 2010 roku z udziałem artysty.

Żywy Pomnik ARENA Jerzego Beresia / malowanie drzewa
akcja w przestrzeni miasta
16—30.04.2021
lokalizacja: Wrocław, Wyspa Piasek
organizator: Galeria Entropia
współpraca: Fundacja im. Marii Pinińskiej-Bereś i Jerzego Beresia

https://www.facebook.com/events/888458575270520/

Polecamy

Nickita Tsoy

Rozmowa z malarzem

A Jednak Życie: wystawa Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Jerozolimie

Wystawa “Life, After All” zostanie otwarta 2 maja w Hotel President Gallery w Jerozolimie