Ukazuje się od 1946 w Krakowie, a następnie w Warszawie jako PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY, od 1974 SZTUKA, Rok (58) XXX | Wydanie internetowe Rok (5) SZTUKA 2024

Sebastian Winkler – Skóra spruta i krew popsuta (Skin is Soiled, Blood is Spoiled)

30 mar, 2021Aktualności

26 marca w Stroboskop Art Space otworzy się wystawa Sebastiana Winklera, absolwenta malarstwa na warszawskiej ASP, a obecnie asystenta w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej na macierzystej uczelni.

Skóra spruta i krew popsuta opowiadać będzie o cielesności na kilku różnych poziomach, wychodząc od osobistej historii, w której przeplatają się wątki pracy, choroby i seksualności.

Wystawę można oglądać po wcześniejszym umówieniu.

https://www.facebook.com/events/569571457349800/

 

Polecamy

Przez wizjer Konesera – rozmowa z Łukaszem Spychałą

Na studiach zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu analogowego, który do tej pory jest moim podstawowym aparatem. Jest to Mamiya RB67 Pro-S.

Tydzień Filmu Niemieckiego

26 stycznia 2024 roku pod patronatem medialnym SZTUKI w 10 miastach w Polsce podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego rozpocznie się prezentacja najnowszych filmów, powstałych za naszą zachodnią granicą. Ten największy przegląd niemieckiego kina, który organizują wspólnie Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zawita do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc i potrwa do 8 lutego 2024 roku. Tym razem filmy będzie można zobaczyć wyłącznie w kinach.

Rozmowa z dziełem, czyli o twórczości Michała Jamioła

W swej artystycznej praktyce Jamioł sięga nie tylko do kanonu współczesnej historii sztuki,
ale także to spuścizny dawnych mistrzów malarstwa hiszpańskiego i austriackiego.